tepe reklam

Midyat - Midyat Gazete - Midyat Haber - Midyat'ın Gür Sesi

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
üst reklam

Sermiyan Midyat
Bu biyografi 1278 kez okundu.
Haberin Tarihi :   2014-10-19 - 18:24
Sermiyan Midyat

2 Aralık 1974’te Ankara’da doğdu. 1998 yılında eğitimine devam etmekte olduğu İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nde okumaktayken Ferhan Şensoy’un Nöbetçi Tiyatro sınavlarını kazanarak tiyatroya adım attı. 

2000-2006 yılları süresince Oyun Atölyesi’nde Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay’la birlikte Steven Berkoff’un “Dolu Düşün Boş Konuş” ve W.Shakespeare’in “Atinalı Timon” oyunlarında rol aldı. 2007’de kendi tiyatrosu Oyunbozan’ı kurdu. Yazıp yönetip oynadığı, ilk oyunu “9 Ay Son Gün” ile “En iyi oyun yazarı” ödülünü aldı. Birçok televizyon dizisinde oynamış ve yazarlığını yapmıştır.

“Banyo”, “Pardon”, “Polis” gibi uzun metrajlı sinema filmlerinde oyuncu olarak rol aldıktan sonra, 2009 yılında yazıp yönetip oynadığı ilk filmi “Ay Lav Yu” ile yönetmenliğe adım attı. Bu film ile Houston, California ve Boston Film Festivalleri’nden “En İyi Komedi”, “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini alan Midyat, 2010-2011 Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nde de “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. 

2013 yılında Hükümet Kadın ve Hükümet Kadın 2 filmlerinin yazarlığını, yönetmenliğini yapmış ve oynamıştır. Hükümet Kadın 2 filmiyle Engelsiz Yaşam Vakfı ve Düzce Üniversitesi Medya Ödülleri tarafından “En İyi Yönetmen” ödülüne layık görülmüştür. 

Ayrıca popüler Kalp Yarası ve Limon Çiçekleri şarkılarının söz yazarıdır.

Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Sağ Blok Reklam
Son Yorumlar
Nil Tekzen
Merhaba, yazınız güzel bir nostalji olmuş. Dediğiniz noktalarda önemli, filmler kültrümüzü çarpıtıyor
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
SÜPERLİG PUAN DURUMU

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
Midyat - Midyat Gazete - Midyat Haber - Midyat'ın Gür Sesi - http://www.midyatgazete.com/   Tum Hakları Saklıdır. © 2012 - 2018 - Self Servis İnternet Hizmetleri - Midyat Web Tasarım