Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Midyatlılar Derneğini Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Derviş EROĞLU Midyatlılar Bütünleşme ve Yardımlaşma Derneği'ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Midyatlılar Derneğini Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Derviş EROĞLU Midyatlılar Bütünleşme ve Yardımlaşma Derneği'ni Ziyaret Etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bulunan Midyatlılar Bütünleşme Ve Yardımlaşma Derneği , KKTC Cumhurbaşkanı Derviş EROĞLU tarafından ziyaret edildi. Nisan ayında yapılacak seçimler nedeniyle derneğe ziyarette bulunan EROĞLU 'nun ziyareti esnasında dernek başkanı Faysal DAĞDELEN ve dernek üyeleri hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Derviş EROĞLU dernekte bir süre vatandaşlarla sohbet ettikten sonra ayrıldı.Konuyla ilgili konuşan Dernek Başkanı Faysel DAĞDELEN Şunları söyledi " Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Derviş EROĞLU 'nun yaptığı ziyaretten çok memnun olduk, kendisine Kıbrıs'ta bulunan tüm Midyat'lılar adına teşekkür ederim. Derneğimizin gayeleri demokratik laik sosyal hukuk devleti, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,K.K.T.C nin yüceltilmesi ve korunması,sosyal ve ekonomik yönden zaıf durumda bulunan kişilerin,korunmasını sağlamak süretiyle,toplumdan ve toplumsal yaşamdan kopmalarını önlemek, Kıbrıs Türk kültürünü ile Midyat kültürünü arasındaki benzerliklerini tespit etmek ve bu süretle kültürel kaynaşmasının artırılmasını sağlamaktır. Midyatgazete.com aracılığıyla Türkiye'deki bütün Midyat'lılıra selam ve saygılarımı en derin muhabbetimle gönderiyorum ."dedi.

Midyatlılar Bütünleşme Ve Yardımlaşma Derneği
Midyatlılar Bütünleşme Ve Yardımlaşma Derneği 27 Temmuz  2012 yılında, KKTC' de yaşayan Midyat'lıları bir araya getirip,dargınlıkları barıştırıp,dertlerini sorunlarını dinlemek, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek ve Mardin'in Midyat ilçesinin kültürünü KKTC ve bütün Dünya'ya tanıtmak amacıyla kuruldu.  

Midyatlılar Bütünleşme Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Faysal DAĞDELEN Kimdir ?

Faysal DAĞDELEN 1968 Yılında Mardin'in Midyat İlçesinde Dünya'ya gelmiş. Aslen Midyat'ın Acırlı (Derizbine) Mahallesinden olup 22 Yıldır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaşamaktadır. Evli ve 3 çocuk babası olan Faysal DAĞDELEN 12 Yıl Resturant İşletmeciliği Yapmışitır.

Halil POLAT - Midyatgazete.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER