ASRİAD'dan hükümete destek

GAZİANTEP (AA) - Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Gaziantep Şubesi yönetim kurulu üyeleri, hükümetin alacağı ekonomik tedbirlerin arkasında olduklarını bildirdi.ASRİAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep...

ASRİAD'dan hükümete destek

GAZİANTEP (AA) - Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Gaziantep Şubesi yönetim kurulu üyeleri, hükümetin alacağı ekonomik tedbirlerin arkasında olduklarını bildirdi.

ASRİAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekonomi kurmaylarının alacağı her türlü tedbirin arkasında olduklarını belirten üyeler, Türkiye'ye oynanan oyunların farkında olduklarını dile getirdi.

Türkiye'nin 15 Temmuz gibi büyük bir badireden daha da güçlenerek çıktığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu yolla başarısız olanlar ekonomi üzerinden ülkemize karşı kötü niyetlerini ortaya koymaktadır. Son birkaç haftadır yaşanan döviz dalgalanmaları bunun en iyi örneklerindendir. Türkiye olarak bu saldırılara karşı ekonomimize ve geleceğimize sahip çıkmalıyız. Algı operasyonlarından etkilenmeden üretmeye, yatırıma ve istihdama devam etmeliyiz. Türkiye üretmeye devam ettiği sürece uluslararası arenadaki manipülasyonları boşa çıkaracak güçtedir. Milli ve yerli üretimi desteklemeli, katma değeri yüksek ürünlere yönelmeliyiz. Ekonomik olarak sıkıntılı bir sürecin içindeyiz. Bu süreci sabır, mücadele ve kararlılık ile aşmak mümkün. Fırsatçılık yapanlar her dönemde olduğu gibi bu dönemde de kaybedecektir."

Dünyayı kendi çıkarları doğrultusunda dizayn etmek isteyen ABD'nin Türkiye’de sansasyonel terör olayları ve darbe girişimi ile yapamadığını, kur atağı ile yapmak istediği belirtilen üyeler, finans terörü ve ekonomik darbe girişimine hep beraber, daha çok üreterek direneceklerini vurguladı.

Amerika'nın oyununa gelmeyeceklerinin altını çizen üyeler, "Çünkü Amerika Ortadoğu’da sağlam ülke bırakmadı. Hepsini kendisine sömürge haline getirdi. Ama biz Türkiye'yi, Amerika’ya yedirmeyeceğiz. Dolara, avroya da boyun eğmeyeceğiz. Hep birlikte Türkiye olacağız. Gaziantep ASRİAD şube olarak taşın altına elimizi değil gövdemizi koyacağız. Hep birlikte Türkiye için eğer bir bedel ödenecekse bu bedeli bizler öder, ülkemize ödetmeyiz." değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER