Gaziantep'te hububat hasadı zamanı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 145 bin dekar alanda buğday ve 10 bin dekar alanda arpa hasadına başlandı.İslahiye Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Yüksel Şahin, ilçede 145 bin dekar alanda ekili buğday ile 10...

Gaziantep'te hububat hasadı zamanı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 145 bin dekar alanda buğday ve 10 bin dekar alanda arpa hasadına başlandı.

İslahiye Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Yüksel Şahin, ilçede 145 bin dekar alanda ekili buğday ile 10 bin dekar arpa ekili alanda başlanan hasatta mevsimsel yağışların güzel geçmesine bağlı olarak Gaziantep'in 9 ilçesi arasında yakalanan en yüksek rekoltenin çiftçiyi sevindirdiğini belirtti.

Yüksel, sulu alanlarda dekar başına 650 ila 750 kilogram, susuz alanlarda ise 400 ila 500 kilogram arasında hasat beklendiğini söyledi.

Hasadın başladığı Arapuşağı Mahallesi'ndeki çiftçilerden Yusuf Doğan, bu yıl bereketli bir üretim dönemi geçirdiklerini, rekolteden memnun olduklarını ancak girdi maliyetinin yüksek olmasından şikayetçi olduklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER