GSO-MEM akşam eğitim kursları başlıyor

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi (GSO-MEM) ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) işbirliği ile yürütülen proje kapsamında gündüz eğitimlerinin yanı sıra yarın itibariyle akşam eğitim kursları başlıyor. GSO'dan...

GSO-MEM akşam eğitim kursları başlıyor

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi (GSO-MEM) ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) işbirliği ile yürütülen proje kapsamında gündüz eğitimlerinin yanı sıra yarın itibariyle akşam eğitim kursları başlıyor.

GSO'dan yapılan açıklamaya göre, Gaziantep Sanayi Odası-GIZ arasında 2018 yılı itibariyle başlatılan eğitim kursları ve işe yerleştirme teşvik uygulamalarını kapsayan Cash for Work (CfW) Meslek Eğitim Projesi, planlanan işbirliği çerçevesinde büyük katılım ile devam ediyor.

Firmalardan gelen talepler doğrultusunda yeni bir çalışma başlatılarak gündüz kurslarının yanı sıra toplam 8 konuda Türk ve Suriyeli olmak üzere 160 kişiye yönelik akşam meslek edindirme eğitimi başlatıldı.

Akşam 17.00 ile 21.30 saatleri arasında yapılacak bu eğitimler, bilgisayar bakım onarım, ambalaj-paketleme, mesleki İngilizce yönetici asistanı, mesleki İngilizce dış ticaret, ofis programları kullanma, inşaat boyama, örtülü elektrot ark kaynağı, iş makinaları-vinç eğitimi olarak belirlendi.

Tüm kursiyerlere eğitimler süresince servis imkanı, yemek ve eğitim harcırahı verilecek.

Proje dahilinde bugüne kadar 54 konuda açılan meslek edindirme ve meslek geliştirme kurslarıyla bine yakın Türk ve Suriyeli kursiyere eğitim verildi.

Eğitim alan 250 kursiyer, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmalarda işe yerleştirildi.

Suriyeli 130 kişinin çalışma izinleri alınarak sigortaları başlatıldı.

GSO-MEM’de eğitim alan kursiyerleri istihdam eden firmalara proje dahilinde çalışma harcı ve 6 aylık sigorta ve asgari ücretin tamamı ödeniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER