Şahinbey Belediyesinin "Tüketiciyi Bilgilendirme" toplantısı

GAZİANTEP (AA) - Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Karşınızdaki 15 Temmuz'da tanklara, toplara karşı koyan bir millet. Sen bunu nasıl soymaya çalışırsın, cebindeki paraya nasıl göz dikersin, nasıl haksız kazanç elde...

Şahinbey Belediyesinin

GAZİANTEP (AA) - Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Karşınızdaki 15 Temmuz'da tanklara, toplara karşı koyan bir millet. Sen bunu nasıl soymaya çalışırsın, cebindeki paraya nasıl göz dikersin, nasıl haksız kazanç elde etmeye çalışırsın. Bu alçakça bir şey. Bunlar böyle yapıyor biz boş mu duracağız? Durmayacağız." dedi.

Başkan Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Tüketiciyi Bilinçlendirme" toplantısında yaptığı konuşmada, fırsatçılara karşı tetikte olduklarını belirterek, denetimleri arttırdıklarını söyledi.

Türkiye'de ekonomik kriz değil saldırı olduğunu ifade eden Tahmazoğlu, "Türkiye artık süper ligde mücadele ediyor. Kendi politikasını belirleyen, dünyanın her yerinden teröristler yakalayan, Suriye'de operasyon yapan bir ülke haline geldi. Yaşadığımız sıkıntıları fırsat bilenler var. Aslında ülkemizde ihracat, üretim ve büyümenin hepsi yerinde. Hiçbir sıkıntı yok. Döviz kuruyla oynadılar, bu da geçici. Sonunda dengeler yerine oturacak." diye konuştu.

Fırsatçılar için vatan haini demenin caiz olduğunu ifade eden Tahmazoğlu, şunları kaydetti:

"Karşınızdaki 15 Temmuz'da tanklara, toplara karşı koyan bir millet. Sen bunu nasıl soymaya çalışırsın, cebindeki paraya nasıl göz dikersin, nasıl haksız kazanç elde etmeye çalışırsın. Bu alçakça bir şey. Bunlar böyle yapıyor biz boş mu duracağız? Durmayacağız. Aslında arını kovanına çomak soktuk, uyuyan devi uyandırdık. Şimdi bakanlık, maliye, ticaret il müdürlüğü, zabıta ekiplerimiz sürekli denetim içerisinde. Birçok şeyi size duyurmuyoruz bile. Kokmuş et satmaya çalışanlar var. Zeytinyağına neler katıyorlar. Bunların hepsiyle mücadele ediyoruz. Takipleri, incelemeri dikkatle takip ediyoruz."

Belediye olarak denetim yetkilerinin sınırlı olduğuna dikkat çeken Tahmazoğlu, etiket, fiyat gıda denetimlerinin gıda tarım, ticaret il müdürlüklerine ait olmasına rağmen iş birliği içerisinde hareket ettiklerini vatandaşı kandırmaya çalışanlarla mücadeleyi süreceklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Gaziantep Ticaret İl Müdürü Bilal Yazıcı ve Tüketici Hakları Derneği Gaziantep Şube Başkanı Bülent Yılmaz vatandaşların sorularını yanıtladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER