30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

MARDİN (AA) - Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Sarı, mesajında, Ağustos ayının tarihimizde büyük zaferlerin yaşandığı ay olduğunu belirterek, açıklamasında şunlara...

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

MARDİN (AA) - Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sarı, mesajında, Ağustos ayının tarihimizde büyük zaferlerin yaşandığı ay olduğunu belirterek, açıklamasında şunlara yer verdi:

"26 Ağustos Malazgirt ve 30 Ağustos Zaferleri bunlardan ikisidir. Birincisi bu toprakları bize yurt yapmış ikincisi ise kıyamete kadar bunun değişmeyeceğini perçinlemiş, tescil etmiştir. 30 Ağustos Zaferi tarih boyunca lüzum gördüğünde yeniden dirilen ve fakat hep güçlü bir şekilde var olan bir milletin dünya durdukça söylenecek destanıdır.

Öyle ki her yeni nesil için bir iftihar vesilesi olsun ve aynı zamanda ders alınarak geleceğe daha güçlü bakılması sağlansın. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Millî mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER