AK Parti'den CHP'nin Adıyaman Raporu'na tepki

ADIYAMAN (AA) - AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, terör örgütü DEAŞ'ın Ankara'daki gar saldırısının 3. yıl dönümü dolayısıyla CHP tarafından daha önce hazırlanan Adıyaman Raporu'nun CHP Genel Başkan Yardımcısı...

AK Parti'den CHP'nin Adıyaman Raporu'na tepki

ADIYAMAN (AA) - AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, terör örgütü DEAŞ'ın Ankara'daki gar saldırısının 3. yıl dönümü dolayısıyla CHP tarafından daha önce hazırlanan Adıyaman Raporu'nun CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba tarafından yeniden gündeme getirilmesine tepki gösterdi.

Dağtekin, yaptığı yazılı açıklamada, dışarıdan gelen ve bir süre Adıyaman'da kaldıktan sonra Ankara'da terör eylemini gerçekleştiren teröristleri sürekli olarak Adıyaman ile özdeşleştiren Veli Ağbaba'nın bu tutumunu manidar bulduğunu belirterek, "Bu kanlı eylemi Adıyaman'a mal etmek, kimsenin ne hakkıdır ne haddidir." değerlendirmesinde bulundu.

Ankara Gar saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar dileyen Dağtekin, şunları kaydetti:

"Rabbim bu tür acıları bir daha yaşatmasın. Elbette bu tür terör eylemlerinin tek amacı toplumsal huzur ve barışı hedef almaktır. Tüm ülkemizi acıya boğan terör eylemleri, başta biz siyasiler olmak üzere toplumun tüm katmanlarının kenetlenerek birlik ve beraberliği sağlaması gerekiyor. Son olarak CHP'nin Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın, Ankara'da yaşanan saldırının 3. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamalar, Adıyaman kamuoyunda derin yaralar açmıştır."

Dağtekin, CHP Genel Merkezi'nin kanlı terör örgütü DAEŞ'in terör eylemlerinden dolayı hazırladığı rapora "Adıyaman Raporu" denilmesinin bile bu zihniyetin, toplumu nasıl ayrıştırdığının bir göstergesi olduğunu dile getirerek, şunları ifade etti:

"Başkanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi terör nereden gelirse gelsin lanetlenmelidir. Terörün, dini, ırkı, milleti, milliyeti ve vatanı yoktur. İşte biz bu samimi duruş ve azimle terörle mücadele ediyoruz. Ağbaba'nın ise yaptığı tek şey; terörü illere göre kategorize etmektir. Sürekli olarak Adıyaman Raporu adı altında hazırladıkları dosyayı ısıtıp ısıtıp gündeme getiren Veli Ağbaba'nın bu yaklaşımı kabul edilemez."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER