Artuklu Belediyesinin dezavantajlı vatandaşlara bayram hizmeti

MARDİN (AA) - Görevlendirme yapılan Mardin'in Artuklu Belediyesi, dezavantajlı ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, kişisel bakımlarını yapıyor.Artuklu Belediyesi, hayata geçirdiği sosyal projeleri ile ilçede çocuktan...

Artuklu Belediyesinin dezavantajlı vatandaşlara bayram hizmeti

MARDİN (AA) - Görevlendirme yapılan Mardin'in Artuklu Belediyesi, dezavantajlı ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, kişisel bakımlarını yapıyor.

Artuklu Belediyesi, hayata geçirdiği sosyal projeleri ile ilçede çocuktan gence, kadından yaşlıya, engelliye birçok insanın hayatına dokunmayı sürdürüyor.

Artuklu Belediye Başkan Vekili Kaymakam Şakir Öner Öztürk'ün talimatıyla yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla çalışmalara hız verildi.

Gelen her talebe ulaşarak, dezavantajlı vatandaşların saç, sakal tıraşı, el ve ayak tırnak kesimi özenli bir şekilde evlerinde yapılıyor.

Öztürk, dini bayramların manevi ikliminin her vatandaşın doyasıya yaşaması gerektiğine işaret ederek, dezavantajlı durumundan dolayı hiç bir vatandaşın bu manevi heyecandan mahrum kalmaması için üzerilerine düşen yükümlülüğü mutluluk duyarak yerine getirmeye gayret ettiklerini söyledi.

Anadolu kültürünün bir parçası olan bayram temizliğinin yerine getirilmesinde emeği geçen belediye çalışanlarına teşekkür eden Öztürk, şöyle dedi:

"Belediye olarak bizler, sene boyunca dezavantajlı vatandaşlarımıza bu yardımları aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Ancak dini bayramlarımızın öncesinde önem verdiğimiz bu çalışmamızı üç-beş katına çıkarak daha fazla vatandaşa ulaşmaya gayret ediyoruz. Ekiplerimiz ev temizliklerinde; halı yıkama, cam silme, toz alma, mutfak temizliği gibi detaylı bir şekilde bakıma muhtaç ve dezavantajlı vatandaşlarımızın evlerini temizliyor.

Diğer taraftan ise gerek belediyemize ulaşan ihtiyaç sahibi vatandaşların talepleri, gerekse de muhtarlarımızın öneri ve tespit destekleriyle bizlere bildirilen engelli, hasta, dezavantajlı vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek, kişisel bakım ve beden temizliklerini gerçekleştiriyoruz. Bu aslında sosyal belediyeciliğin güzel bir örneği olmakla birlikte; aslında yüce dinimiz İslam'ın bizlere emrettiği ve yapmakla yükümlü olduğumuz bir görevdir de.

Yaklaşan mübarek kurban bayramı öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerini ve kişisel temizliklerini yaparak dualarını almak bizim için hizmetlerin en güzeli ve hayırlısıdır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER