Camide namaza devam eden çocuklar ödüllendirildi

GAZİANTEP (AA) - Şahinbey Belediyesince, İl Müftülüğü ile yürütülen "Haydi Çocuklar Camiye Namazını Kıl Puanını Topla" projesi kapsamında düzenli olarak camiye gelen çocuklar ödüllendirildi.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya...

Camide namaza devam eden çocuklar ödüllendirildi

GAZİANTEP (AA) - Şahinbey Belediyesince, İl Müftülüğü ile yürütülen "Haydi Çocuklar Camiye Namazını Kıl Puanını Topla" projesi kapsamında düzenli olarak camiye gelen çocuklar ödüllendirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, düzenli olarak camiye gelen çocuklarla sabah namazında bir araya geldi, çocuklara hediyeler verdi.

Proje kapsamında 40 gün boyunca düzenli olarak camiye gidip namaza devam eden, 40 ayet ve hadis ezberleyerek puan toplayan 9-13 yaş arasındaki çocuklar için Mehmet Ökkeş Nacar Camisi'nde ödül töreni düzenlendi.

Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çocukları camiye gitmeleri hususunda teşvik ettiklerini belirterek, "Bu önemli projede emeği geçen başta İl Müftümüz olmak üzere Şahinbey İlçe Müftümüzü, hocalarımızı, cami cemaatimizi ve yavrularımızı tebrik ediyorum. Çocuklarımızın vatanımız ve milletimiz için, milli ve manevi değerlerimize bağlı yetişmesi açısından bu projeyi çok önemsiyoruz. İnşallah Müftülüğümüzle birçok ortak projeyi hayata geçireceğiz. Özellikle camilerimizin alt katlarının okuma salonuna, kütüphaneye çevrilmesi, cemaatimizin ve mahalle sakinlerinin sürekli olarak gelip burayı kullanması için çalışmalar yapacağız." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER