Çocuklardan hatalı sürücülere "kırmızı düdüklü" uyarı

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'nın Halfeti ile Siverek ilçesinde "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında, trafik ekipleri çocuklara, kırmızı renkli düdük, tişört ve broşür dağıttı.Siverek...

Çocuklardan hatalı sürücülere

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'nın Halfeti ile Siverek ilçesinde "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında, trafik ekipleri çocuklara, kırmızı renkli düdük, tişört ve broşür dağıttı.

Siverek ilçesinde Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerince Selimpınar Mahallesi'ndeki uygulama noktasında kırmızı düdük uygulaması yapıldı.

Bayramda olası trafik kazalarını azaltmak için başlatılan projeyle araçlarda bulunan çocuklara, ebeveynlerin kural ihlali yapması durumunda düdük çalması tavsiyesinde bulunuldu.

Çocuklara bilgilendirme broşürü, şapka ve düdük veren Trafik Denetleme Büro Amiri Oğuzhan Uçak, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı dolasıyla yollarda yoğunluk yaşandığını belirterek, sürücülere trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Uçak, kural ihlali yapan ebeveynlerin düdükle uyarılması konusunda çocuklara tavsiyelerde bulundu.

Ailesiyle yolculuk yapan Nihat Emirhan Başaranoğlu, kural ihlali yapması durumunda babasını uyaracağını belirterek, "Herhangi bir ihlal olursa kırmızı düdük çalacağım, aracı hızlı kullanırsa da düdük çalacağım." dedi.

Halfeti ilçe girişinde denetim yapan trafik polisleri Hasip Yılmaz ile Aydoğan Günay, çocuklarla birlikte kırmızı renkli düdük, tişört ve broşür dağıttı.

Sürücülere trafik kurallarını hatırlatan polisler, araçlardaki çocuklara araç kullanan yakınlarının kural ihlali yapmaları halinde kırmızı düdük çalmalarını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER