Diyarbakır'da DİŞAD yeni hizmet binasının açılışı

- Vali Hasan Basri Güzeloğlu: - "Bize düşen manevi anlamda ölümsüz olan şehitleri fatihalarla, dualarla anmak ama bu ruhu dipdiri ayakta tutmaktır. Bu ruhu hep canlı tutmak ve ihanet karşısında aşılmaz bir sıra dağlar gibi inşa etmektir. Bu ruh, kararlılık ve iman oldukça gelecek her gün devletimiz ve milletimiz için güzellikler taşıyacaktır"

Diyarbakır'da DİŞAD yeni hizmet binasının açılışı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "Bize düşen manevi anlamda ölümsüz olan şehitleri fatihalarla, dualarla anmak ama bu ruhu dipdiri ayakta tutmaktır. Bu ruhu hep canlı tutmak ve ihanet karşısında aşılmaz bir sıra dağlar gibi inşa etmektir. Bu ruh, kararlılık ve iman oldukça gelecek her gün devletimiz ve milletimiz için güzellikler taşıyacaktır." dedi.

Merkez Yenişehir ilçesi Sümerpark'ta Diyarbakır Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİŞAD) yeni hizmet binasının açılışı amacıyla düzenlenen tören, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Vali Güzeloğlu, törende yaptığı konuşmada, şehitlere rahmet, kendilerine şehit şuurunu, şehadete eren bir imanı nasip eylemesini diledi.

Bu kutlu devletin ve bu dualı milletin bu kahramanlarıyla var olduğunu kaydeden Güzeloğlu, terör örgütleri karşısında imanlı göğüsleriyle kararlı duruşlarıyla şehitlerin, bu toprakların edebiyen bu millete yurt, bu devletin sonsuza kadar payidar olacağını ilan eylediklerini belirtti.

Hangi tertip ve ihanetle gelirlerse gelsinler içte ve dışta bütün terör örgütleri başta PKK, FETÖ ve benzerleri olmak üzere dışta bunların destekçilerinin, imanlı göğsüyle duran bu kahramanların karşısında yok olup gittiklerini bildiren Güzeloğlu, silahlı terörden başlayarak ekonomik teröre kadar birlik ve beraberliği bozmak, bu kararlı yürüyüşü engellemek isteyenlerin karşısında bu milletin evlatlarının durduğunu anlattı.

Şehit aileleriyle bir olmak, onlarla kucaklaşmak, her zaman bir noktada buluşmak adına yeni hizmet binasının büyük bir hizmet vereceğini ifade eden Güzeloğlu, şöyle devam etti:

"Daha önemlisi şehit kavramını anlatmak, yaşatmak ve genç nesillere aktarmak adına da önemli hizmet verecektir. Bize düşen manevi anlamda ölümsüz olan bu şehitleri fatihalarla dualarla anmak, ama bu ruhu dipdiri ayakta tutmaktır. Bu ruhu hep canlı tutmak ve ihanet karşısında aşılmaz bir sıra dağlar gibi inşa etmektir. Bu ruh, kararlılık ve iman oldukça gelecek her gün devletimiz ve milletimiz için güzellikler taşıyacaktır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde geleceğe kararlı ve emin adımlarla gidiyoruz. Dünden daha iyiyiz, yarın daha iyi olacağız."

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat da şehit annesi olarak mecliste şehit yakınlarına ve gazilere yönelik çalışma yürüttüğünü, şehit yakınlara ve gazilere yönelik birçok çalışmanın yapıldığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hassasiyet gösterdiği konuların başında şehit yakınları ve gazilerin geldiğini bildiren Eronat, şehit yakınları ve gazileri her zaman baş tacı ettiklerini söyledi.

Şehit yakınlarının en değerlileri olduğunu anlatan Eronat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İnanın evlat kaybettiğiniz zaman boynunuz bükülüyor. İlk milletvekili seçildiğim zaman bir dostum beni aradı ve resimlerde boynumun bükük olduğunu söyledi. Ben öyle dik duruşlu bir hanımım. Ajitasyonu ve acındırmayı seven biri değilim. Resimlere baktım ki gerçekten boynum bükük duruyormuş. Demek ki bu tabirin aslı astarı varmış. Acınız çok büyük olunca boynunuz bükük kalıyor. Biz bu şehirde, bu ülkede boyunların bükük kalmasını istemiyorum. Onun için el birliğiyle terör örgütüne elimizden gelen bütün karşı duruşu sergilemeliyiz. Çevremize bunu anlatmalıyız. Şehit yakınları ve gazilerimizi saygıyla selamlıyorum."

DİŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Işık da derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Daha sonra yeni hizmet binasının açılışı yapıldı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER