Diyarbakır'da "Güçlü Kadınlar, Güçlü Yarınlar"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Güçlü Kadınlar, Güçlü Yarınlar ve Çocuk Akademisi projelerini hayata geçiriyor.Belediyeden yapılan açıklamada, GAP İdaresi Başkanlığı Sosyal, Kültürel, Ekonomik, Kalkınma Destek...

Diyarbakır'da

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Güçlü Kadınlar, Güçlü Yarınlar ve Çocuk Akademisi projelerini hayata geçiriyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, GAP İdaresi Başkanlığı Sosyal, Kültürel, Ekonomik, Kalkınma Destek Programı 2018 Uygulamaları kapsamında desteklenen projeler kapsamında kadınlara eğim, çocuklara yönelik de etkinlikler yapılacak.

Güçlü Kadınlar, Güçlü Yarınlar Projesi kapsamında kadınlara okuma yazma kursu, aile içi şiddet, çocuk gelişimi, ilk yardım, madde bağımlılığı, anne sütü, üreme sağlığı, gebe eğitimi, kanser, hastalıklarda erken teşhis, bilişim, teknoloji, inovatif mesleklere kazandırılma, kadın hakları, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, kadınların eğitim hakkı, meslek edindirme ve iletişim becerileri başlıklarında eğitim verilecek, Çocuk Akademisi Projesi ile de çocuklara yönelik sosyal, bilim, spor ve sanatsal faaliyetler adı altında çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Projelerin gelecek eylül ayında hayata geçirileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER