Erdoğan'ın seçim başarısı kutlanıyor

- Şırnak, Mardin ve Siirt'te vatandaşlar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısını kutluyor

Erdoğan'ın seçim başarısı kutlanıyor

ŞIRNAK/MARDİN/SİİRT (AA) - Şırnak, Mardin ve Siirt'te, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısı kutlanıyor.

AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar, Türk bayraklarıyla sevinç gösterisinde bulundu, Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar attı. Bazı vatandaşlar da il merkezinde araçlarıyla konvoy oluşturdu.

Parti önünde toplanan bir grup, daha sonra havai fişeklerle ve konvoy eşliğinde sevinç yaşadı.

Bazı partililer, AK Parti'den milletvekili seçilen Rizgin Birlik'in evinin önünde toplanarak, sevinç gösterisinde bulundu.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısını kutladıklarını belirterek, "Bundan sonra hep beraber bu memlekete, değerlerimize sahip çıkacağız. Birlik olacağız, hep beraber bu memleketi kalkındıracağız. Allah hepinizden razı olsun." ifadelerini kullandı.

- Mardin

Mardin'de, AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan çok sayıda kişi, meşale yakıp, kutlama yaptı.

Ellerinde Türk bayrakları ve AK Parti flamaları taşıyan partililer, "Başkan Erdoğan, İşte Ordu İşte Komutan" şeklinde tezahürat yaptı. Kadınlar zılgıt çekerken, bazıları da dua etti. Havai fişek gösterisinin de yapıldığı kutlamalarda, yoldan geçen araçlardaki vatandaşlar da korna çalarak partililere destek verdi.

AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, teşekkür konuşması yaptı.

- Siirt

Siirt'te, AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan çok sayıda partili, kutlama yaptı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki partililer de davul zurna eşliğinde halay çekti.

Havai fişek gösterisinin de yer aldığı kutlamalar, Kurtalan Caddesi üzerinde devam ederken, araçlarındaki vatandaşlar da korna çalarak partililere destek verdi.

- Ören: "Asla koyun olmayacağız"

Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti'den Siirt milletvekili seçilen Osman Ören, memleketi için gece gündüz demeden çalışacağını söyledi.

Türk'ü, Kürt'ü ve Arap'ı ile bir ve beraber olmaya devam edeceklerini belirten Ören, "Bizde ayrı gayrı yok. Hepimiz kardeşiz, hepimiz Siirtliyiz, bu memleketin evladıyız. Biz hiçbir zaman ABD'ye, Pensilvanya'ya, HDP'ye, PKK'ya, Kandil'e boyun eğmedik. Kurtlar bazı koyunları kendilerine yem ederler ama şunu bilin; biz asla koyun olmayacağız. Biz bu birliğimizi, beraberliğimizi sürdürerek yerel seçimlerde bu memleketin esas sahibi olduğumuzu göstereceğiz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER