GAÜN öğretim üyesi Prof. Dr. Aybastı, emekli oldu

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Aybastı emekli oldu. Hastaneden yapılan yazılı açıklamaya göre, GAÜN Hastanesi Oditoryumunda...

GAÜN öğretim üyesi Prof. Dr. Aybastı, emekli oldu

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Aybastı emekli oldu.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamaya göre, GAÜN Hastanesi Oditoryumunda düzenlenen emeklilik törenine Gaziantep Üniversitesi rektör yardımcıları Prof. Dr. Avni Gökalp ve Prof. Dr. Metin Bedir, GAÜN Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Can Demirel, GAÜN Hastanesi başhekim yardımcıları Prof. Dr. Oğuzhan Saygılı, Dr. Öğr. Üyesi Ersin Borazan ve Dr. Öğr. Üyesi Handan Haydaroğlu Şahin, GAÜN Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyeleri, hastane müdürleri, müdür yardımcıları, doktorlar ve sağlık çalışanları katıldı.

Törende konuşan Prof. Dr. Avni Gökalp, 28 yıldır birlikte çalıştıkları Prof. Dr. Aybastı'nın emekli olmasından dolayı hüzünlü olduğunu kaydetti.

Aybastı'nın üniversiteye ve anabilim dalına büyük katkıları olduğunu anlatan Gökalp, "Bu insanlara şükran borçluyuz. Bugün geldiğimiz nokta bir başarı hikayesidir. Tıp Fakültesi olarak Türkiye'de ilk 10'un içerisinde yer aldığımızı rahatlıkla ifade edebilirim. Bizim bu duruma gelmemize vesile olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve şükranlarımı sunuyorum. Necdet hocamızı çok güzel hatıralarla uğurlayacağız. Kendisine her şey için çok teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Metin Bedir ise, Prof. Dr. Aybastı ile ilgili çok güzel anıları olduğunu ifade ederek, "Emeklilik tabii ki güzel bir şey. Arkamızda hoş bir seda bırakabiliyorsak, güzel bir şekilde anılıyorsak bu bana göre çok mutlu olunması gereken bir şeydir. Ayrıldığınız kurumdan bir kapı aralığı bırakılmalıdır. Dönüp o kapıdan girildiğinde, insanlar seni o kapıda kucaklayabilmelidir." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Necdet Aybastı ise kendisi için böyle bir program düzenleyen herkese teşekkür ederek, 28 yılı acısıyla tatlısıyla geride bıraktığını, meslek hayatında ise 40. yılını tamamladığını belirtti.

Konuşmaların ardından, emekli olan Prof. Dr. Necdet Aybastı'ya hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Emeklilik töreni Prof. Dr. Necdet Aybastı'nın tebrikleri almasıyla son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER