Gaziantep Sanayi Odasının eğitimleri sürüyor

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) işbirliği ile başlatılan 2018 yılı eğitim çalışmaları ikinci etabında firmalara yönelik eğitimler yoğun katılımla devam ediyor.GSO'dan yapılan...

Gaziantep Sanayi Odasının eğitimleri sürüyor

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) işbirliği ile başlatılan 2018 yılı eğitim çalışmaları ikinci etabında firmalara yönelik eğitimler yoğun katılımla devam ediyor.

GSO'dan yapılan açıklamaya göre, "Gaziantep Sanayi İçin Bir Adım: Eğitim Seferberliği" kapsamında Yalın Danışmanlık Müdürü Murat Bedük’ün konuşmacı olarak katıldığı eğitim seminerleri, Türk ve Suriyeli iş adamları ile firma temsilcilerinin katılımlarıyla 30 kişilik gruplar halinde yapılmaya başlandı.

Ürün ve hizmet yaratma sürecini israftan arındırıp sadeleştirerek yalın üretimin tüm firmalarda kurulması gerektiğini belirten Bedük, "Yalın üretimin ilk aşamasından biri olan üretim aşamasında karşılaşılan çeşitli problemlerin anında tespit edilmesi ve çözümünün en kısa sürede bulunması maliyetleri düşürecek, firmaların önünü açacaktır." dedi.

İki aşamalı verilen eğitimin ilk aşamasında, problemi tanımlama, problem çözme aşamaları, problemin analizi, beyin fırtınası, veri toplama, veri gruplandırma, kontrol tabloları ve izleme diyagramları, problem çözme adımları üzerine teorik konular işlenirken, ikinci aşamada problem çözme tekniklerine yönelik grup çalışması, uygulamanın ve çözümlerin paylaşımında uygulama eğitimi ve soru cevap kısmı gerçekleştirildi.

Uygulamalı eğitim tarzında küçük gruplar halinde verilen seminerde, katılımcı temsilcisi kendi firması ile yola çıkarak uzman görüşü ile yalın üretimin ilk adımlarının atılmasına yönelik çalışmalarda bulundu.

Proje kapsamında Uluslararası Çalışma Örgütü 30 firma ile "Yalın Üretim" çalışmalarını desteklemeye devam edecek.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER