Gaziantep'te Engelliler Haftası kutlandı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te Engelliler Haftası dolayısıyla program düzenlendi.Vali Davut Gül Gül, Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, merkezi hükümette ve yerel yönetimlerde engellilerle ilgili...

Gaziantep'te Engelliler Haftası kutlandı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te Engelliler Haftası dolayısıyla program düzenlendi.

Vali Davut Gül Gül, Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, merkezi hükümette ve yerel yönetimlerde engellilerle ilgili farkındalığın her geçen gün arttığına dikkati çekti.

Engellilerin kimseye muhtaç olmadan işlerini halledebildiğini dile getiren Gül, şunları kaydetti:

"Yerel yönetimimizce yeşil alanlarda, kaldırımlarda ve parklarda, kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalarda engellilere öncelik verildiği, onların hizmetlere doğrudan ve kimsenin yardımına muhtaç olmadan ulaşmasının amaçlandığı bir yönetim sistemimiz var. İnşallah bu vesileyle eksikliklerimizi de gözden geçirerek Gaziantep'i hem engelli kardeşlerimiz, hem de engelli adayı hepimiz için daha yaşanabilir bir şehir haline getireceğiz. Bu vesileyle tüm engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftası'nı kutluyorum. Bu meselenin sadece onların değil, aileleri başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin meselesi olduğunu tekrardan hatırlatmak istiyorum."

Program, engelli öğrencilerin dans gösterisiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER