Gaziantep'te son kullanma tarihi geçmiş gıdalar imha edildi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'in merkez Şahinbey ilçesinde belediye zabıta ekiplerinin yaptığı denetimlerde ele geçirilen son kullanma tarihi geçmiş gıda maddeleri imha edildi.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, zabıta ekipleri...

Gaziantep'te son kullanma tarihi geçmiş gıdalar imha edildi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'in merkez Şahinbey ilçesinde belediye zabıta ekiplerinin yaptığı denetimlerde ele geçirilen son kullanma tarihi geçmiş gıda maddeleri imha edildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, zabıta ekipleri vatandaşların huzur ve güven içinde alışveriş yapabilmeleri için kasap, market, fırın ve şekerlemeciler başta olmak üzere 415 iş yerini denetledi.

Yapılan denetimlerde son kullanım tarihi geçmiş 900 kilogram beyaz et, 300 kilogram jöleli kuru pasta, 300 kilogram lokum, 3 bin paket sütlü bisküvi, 250 litre içecek ve 6 ton macunsu şeker imha edildi.

Ayrıca mevzuat şartlarına göre çalışmayan işletmeler kapatılarak, idari para cezası uygulandı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi adına görev başına olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Sırf para kazanmak uğruna, vatandaşlarımızın sağlığı ile oynayanlara aman vermiyoruz, vermeyeceğiz. Zabıta ekiplerimiz bayram süresi boyunca denetimlerini devam ettirecek. Vatandaşlarımız aldıkları ürünlerin kullanım tarihlerine mutlaka baksınlar. Ayrıca tat ve görünüm anlamında bozuk olan ürünleri de 153 zabıta ihbar hattımıza bildirmelerini istiyorum. Bu tür iş yerlerini bayram süresi de dahil denetlemeye devam edeceğiz. Ben, bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı kutluyor, tüm İslam alemine de hayırlar getirmesini diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER