Gaziantep'te "Üniversiteme Hoş Geldin, Şehrime Hoş Geldin" konferansı

- Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: - "Bir ülkeyi güçlü bir iktidar güçlü yapar. Bugün dünyayı iyi okuduğunuz zaman, büyük devletlerin arkasında her zaman bilim ve bilgi yatıyor. Osmanlı ve Selçuklu devletlerinde de böyleydi."

Gaziantep'te

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesi'nde (GAÜN) "Üniversiteme Hoş Geldin, Şehrime Hoş Geldin" konferansı düzenlendi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, yerleşkede yer alan Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gençlerin geleceğe hazırlanmasının çok önemli olduğunu belirtti.

Rekabet etme gücünün her geçen gün değiştiğine dikkat çeken Şahin, şunları kaydetti:

"Küreselleşmeye baktığımız zaman bütün sınırların kalktığı bir dünya var. Bu dünya da sizleri geleceğe hazırlamamız gerekiyor. O yüzden temel çok önemli. Üst üste sınavlar geçirerek bu konumdaysanız, zaten her birinizin başarı hikayesi var. O yüzden kendinize güvenin. Öncelikle bilim ve teknoloji çağını yakalamamız gerekiyor. Bütün medeniyeti iyi okuyanların söylediği bir şey var, bir ülkeyi güçlü bir iktidar güçlü yapar. Bugün dünyayı iyi okuduğunuz zaman, büyük devletlerin arkasında her zaman bilim ve bilgi yatıyor. Osmanlı ve Selçuklu devletlerinde de böyleydi. Bütün büyük medeniyetlerin arkasında bilim ve bilgi yatar. O yüzden akademik dünya, üniversiteler ve siz öğrenciler bizim için çok önemlisiniz."

Toplantıya GAÜN Rektörü Ali Gür, Gaziantep Kent Konseyi Genel Sekreteri Fikret Murat Tural ile öğrenciler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER