Gölbaşı Doğa Parkı'nda yaz kampı

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, Gölbaşı Kaymakamlığı, Belediyesi ve GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezince yaz çocuk kampı düzenlendi.Gölbaşı Hükümet Konağı önünden doğa yürüyüşüyle başlatılan yaz kampı...

Gölbaşı Doğa Parkı'nda yaz kampı

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, Gölbaşı Kaymakamlığı, Belediyesi ve GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezince yaz çocuk kampı düzenlendi.

Gölbaşı Hükümet Konağı önünden doğa yürüyüşüyle başlatılan yaz kampı etkinliklerine Gölbaşı Kaymakam Vekili ve Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Bölge Müdürü Hasan Kılınç, Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz ve Sosyal Projeler Genel Koordinatörü Adalet Akbaş, Cizre, Ömerli, Nusaybin, Silvan, Hilvan, Batman, Suruç, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Kızıltepe'den gelen çocuklar katıldı.

Gölbaşı Gölleri Doğa Parkı'nda düzenlenen kampa, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki çocuk gelişim merkezlerinde eğitim gören 50 öğrenci katıldı.

Yusuf Özdemir, ilçede çocukları misafir etmekten mutluluk duyduğunu belirterek, "Ülkemiz sizlerden çok şeyler bekliyor. Yarınımız sizlere emanet. Kendinizi iyi yetiştirin. Birbirinizi sevin, kardeşlik duygularınızı güçlendirin." dedi.

Hasan Kılınç da 9 il ve ilçe merkezinde açtıkları Çocuk Gelişim Merkezlerinde bugüne kadar 120 bin kişiye ulaştıklarını ifade ederek, "Bugün bu merkezlerimize devam eden çocuklarımızı buraya, yaz kampına çağırarak bütün yaz boyu yorgunluklarını atmalarını, değişik illerden gelen çocuklarımızla yeni arkadaşlıklar kurmalarını, özellikle yapılacak olan etkinliklerle kendilerini daha da öğrenerek, yaşayarak geliştirmelerini hedeflediğimiz bir program olacak." diye konuştu.

Kamp etkinlikleri inovasyon, resim, müzik, el sanatları, akıl oyunları, cam boncuk işleme, masa tenisi, sinema gösterimi ve halk konseriyle devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER