Görevlendirme yapılan belediyeden, şehit yakınları ve gazilere destek

- Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü ekipleri, şehit aileleri ve gazileri ziyaret ediyor, sorunlarını dinliyor

Görevlendirme yapılan belediyeden, şehit yakınları ve gazilere destek

MARDİN (AA) - İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü ekipleri, şehit aileleri ve gazileri ziyaret ederek onlara destek oluyor.

Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman'ın talimatlarıyla şehit ve gazi ailelerine destek amacıyla kurulan Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını sürdürüyor.

Şehirde terör olaylarında ve öncesinde şehit edilen polis, asker ve sivil şehitlerin aileleri ile gazileri tespit eden ekipler, ziyaretlerinde, Yaman tarafından gönderilen Kur'an-ı Kerim ve Türk bayraklarını hediye ediyor.

Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürü Velit Alptekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şubenin, şehit ailelerine ve gazilere hizmet sunmak amacıyla kurulduğunu, yaptıkları çalışmanın kendilerini onurlandırdığını ve gururlandırdığını söyledi.

Çalışmaları kapsamında, merkez ve ilçelerdeki 946 kişiye ulaştıklarını kaydeden Alptekin, bu ailelere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini bildirdi.

Şehit ve gazi çocuklarının eğitim hayatına da destek olacaklarını ifade eden Alptekin, şöyle konuştu:

"Bu çocuklara yönelik gezilerimiz olacak. İsteyen şehit annelerini, hac ve umreye göndereceğiz. Ziyaretlerimize aileler çok şaşırıyor ve mutlu oluyorlar. Daha önce belediyeden böyle bir hizmet görmediklerini dile getiriyorlar. Şehit aileleri, yüzde 50 su indiriminden bile faydalanamıyordu. Bölgede seçilen belediyelerin şehit ailelerine hizmet vermesi gerekirken farklı yerlere hizmet gidiyordu. Allah'a şükür görevlendirme yapıldıktan sonra bu şube kuruldu. Bundan sonra bütün şehit ailelerimize daha güzel imkanlar sunacağımıza ve daha güzel şeyler olacağına inanıyorum, inşallah bu bayrak ve vatan için canlarını feda eden şehit aileleri ve gazilerimize yardımlar yapılacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER