Hayatını kurtaran başkanın fotoğrafını tişörtüne bastırdı

- Gaziantep'in Nizip ilçesinde yaşayan Veli Genç, kendisini alkolden kurtararak iş imkanı sağlayan Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan’ın fotoğrafını bastırdığı tişörtle çalışıyor

Hayatını kurtaran başkanın fotoğrafını tişörtüne bastırdı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'in Nizip ilçesinde yaşayan Veli Genç, kendisini alkolün pençesinde kurtararak iş imkanı sağlayan Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan’ın fotoğrafını bastırdığı tişörtle çalışmaya başladı.

Temizlik İşleri Müdürlüğündeki mesaisine üzerinde Akdoğan’ın fotoğrafının basılı olduğu tişörtüyle başlayan Genç, mesai bitiminde üzerindeki tişörtle evine gidiyor.

Genç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan sayesinde 2008 yılından bu yana belediyede çalıştığını söyledi.

Belediyede işe başlamadan önce geçim sıkıntısı çektiğini ve bu nedenle kendisini alkole verdiğini, birçok kez de intihar girişiminde bulunduğunu ifade eden Genç, şunları kaydetti:

"Belediyede işe girmeden önce büyük ölçüde maddi sıkıntılar yaşadım, ailemle aram kötüydü, her gün alkol alırdım ve sonunda benim için kurtuluşun ölüm olacağına inandım ve ilçe merkezinde bir elektrik direğine çıkarak intihar etmeye kalkıştım. Bu sırada Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan elimden tuttu, beni ölümden, ailemi de dağılmaktan kurtararak beni işe aldı. Bugün çocuklarımın karnı doyuyor, ben alkolden kurtuldum hayatım yeniden şekillendiyse bu önce Allah’ın sonra da belediye başkanımızın sayesindedir. Bu nedenle ben, kendi isteğimle başkanımızın bir fotoğrafını tişörtüme bastırarak gururla giyiyorum ve giymeye de devam edeceğim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER