İdlib'e yardım çağrısı

MARDİN (AA) - Mardin İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfının İdlib için düzenlediği acil yardım kampanyasına katılım çağrısı yaptı. Timurağaoğlu, yaptığı...

İdlib'e yardım çağrısı

MARDİN (AA) - Mardin İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfının İdlib için düzenlediği acil yardım kampanyasına katılım çağrısı yaptı.

Timurağaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, İdlib'de de tekrar kanlı saldırıların başladığını belirterek, İdlib'de enkaz altından mazlumların çığlıklarının yükseldiğini ifade etti.

Türkiye'nin İdlib'de yaşananlara sessiz kalmayacağını anlatan Timurağaoğlu, şunları kaydetti:

"Bu ümmetin, mazlumlara ensar olmasından onur duyuyoruz. Güçlü bir ülke ve milletiz. Hep birlikte bütün zorlukların üstesinden gelebiliriz. Yeter ki fitnecilerin fitnesinden uzak duralım. İHH İnsani Yardım Vakfının başlatmış olduğu İdlib'e yardım kampanyasına destek için sizlere çağrıda bulunuyoruz. Acil olarak ayni yardım malzemeleri, un, yağ, temel gıda malzemeleri, çadır, battaniye, içilecek su, bebek malzemeleri, hijyen kitlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu anlamda desteklerinizi bekliyoruz."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER