İHH Kahta temsilciliği basınla buluştu

ADIYAMAN (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kahta Temsilciliği, ilçedeki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla buluştu. Kahta Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen programda, yeni yönetim kurulunun yapacağı...

İHH Kahta temsilciliği basınla buluştu

ADIYAMAN (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kahta Temsilciliği, ilçedeki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla buluştu.

Kahta Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen programda, yeni yönetim kurulunun yapacağı faaliyetler hakkında bilgi verildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Kahta Temsilciliğine seçilen Mehmet Güllü Orman, yeni yönetim kurulunda Esat Aktanbaş, Abdurrahman Duran, Ramazan Parlak , Muhammed Fadıl Ülkü, Ömer Karahan, Necmettin Kısa'nın olduğunu açıkladı.

Orman, yaptığı açıklamada, ilçede yetim, öksüz ve yardıma muhtaç insanlara ulaşmak ve onların derdiyle dertlenmek istediklerini belirtti.

Halkla iç içe olup birlikte ilim ve irfan sahibi, ahlaklı nesiller yetiştirmek istediklerini ifade eden Orman, "Genç nesillerimizi bölücü ve yıkıcı çalışmalar içinde olan örgütlere teslim edemeyiz. Hiçbir yetim, öksüz, gariban evladımız eğitimden ilimden uzak durmamalıdır. İhtiyaç sahiplerine burs vermek kimseye muhtaç olmadan eğitimini tamamlamalarını sağlamak asli görevimizdir." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER