İslahiye İİBF’de oryantasyon eğitimi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılında kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon eğitimi verildi. İslahiye İİBF...

İslahiye İİBF’de oryantasyon eğitimi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından 2018-2019 eğitim-öğretim yılında kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon eğitimi verildi.

İslahiye İİBF Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen oryantosyon eğitim programı öncesinde Rektör Prof. Dr. Ali Gür’ün seslendirdiği Gaziantep Üniversitesi tanıtım filmi izlettirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra konuşan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hacı Mustafa Paksoy, program ile öğrencilerin Gaziantep Üniversitesi'ne uyum sürecini hızlandırmanın, fakülte hakkında bilgilendirmenin, öğrenci işleri konusunda izlemeleri gereken yolu anlatmanın ve idari işleyiş hakkında bilgilendirmenin amaçlandığını söyledi.

Paksoy, 2018-2019 öğrencilerin sosyal ve diğer faaliyetlerinin artırılmasına yönelik çalışmaların planlandığına değindi.

Fakültede sinema günlerinin başlayacağını belirten Paksoy, öğrencilere yönelik her türlü kolaylığın sağlanacağını söyledi.

Programda fakülte akademik kadrosunun tanıtımı da yapıldı.

Akademik ve idari personelin de katıldığı eğitim, öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasıyla son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER