Kahta'da Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Amatör Spor Haftası nedeniyle etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler, halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak...

Kahta'da Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Amatör Spor Haftası nedeniyle etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikler, halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen amatör spor kulüplerinin futbol karşılaşmasıyla başladı.

Amatör Spor Haftası kapsamında düzenlenen programlarla ilgili açıklama yapan Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, Amatör Spor Haftası etkinliklerinin bu yıl 9-15 Ekim'de düzenleneceğini söyledi.

Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak birçok alanda başarılar elde ederek bu uğurda mücadele verdiklerini kaydeden Çiçek, "Sporda birlik ve dayanışmanın tesisi ve sportif hareketliliğin sağlanması adına çalışmalarımız devam etmektedir. İlçemizde hafta boyunca voleybol, basketbol, futbol, karate, okçuluk, atletizm, badminton, ve masa tenisi gibi spor dallarında faaliyetler gösterilecek." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER