Kollarını ve ayaklarını kaybeden inşaat işçisi, biyonik kola kavuşmak istiyor

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da inşaatta çalışırken elektrik akımına kapılarak kollarını ve ayaklarını kaybeden Mehmet Zeki Aslan (38), yaşamını kimseye ihtiyaç duymadan sürdürebilmek için biyonik protez kollara sahip olmak istiyor.Merkez...

Kollarını ve ayaklarını kaybeden inşaat işçisi, biyonik kola kavuşmak istiyor

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da inşaatta çalışırken elektrik akımına kapılarak kollarını ve ayaklarını kaybeden Mehmet Zeki Aslan (38), yaşamını kimseye ihtiyaç duymadan sürdürebilmek için biyonik protez kollara sahip olmak istiyor.

Merkez Yenişehir ilçesi Fabrika Mahallesi'nde ikamet eden Aslan, 3 yıl önce bir inşaatta çalışırken elektrik akımına kapılarak dirsekten iki kolunu ve iki ayağını kaybetti.

Bakıma muhtaç hale gelen evli ve 5 çocuk babası Aslan, yaşamını kimseye ihtiyaç duymadan sürdürebilmek için biyonik protez kollara kavuşmak istiyor.

Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklarının rızkı için inşaatta çalışırken geçirdiği kazada kollarını ve ayaklarını kaybederek engelli duruma geldiğini söyledi.

Akdeniz Üniversitesine kol nakli için başvuru yaptığını ifade eden Aslan, "Hayırseverlerden biyonik kol yardımı bekliyorum. Eğer biyonik protez kola sahip olursam yaşamım bir nebze de olsa normale döner. Eğer biyonik kolum olursa çayımı, suyumu içebilirim." diye konuştu.

Eşi ve çocuklarının yardımıyla günlük ihtiyaçlarını giderebildiğini anlatan Aslan, şöyle konuştu:

"Herkesten bu konuda yardım bekliyorum. Ayaksız da idare edebilirim, gerekirse yerde sürünerek gidebilirim ama kol olmayınca hayat bitiyor. Yine de halime şükrediyorum. Tek bir isteğim var, o da biyonik kol."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER