Kulp'un kitap kurtları ödüllerini aldı

DİYARBAKIR (AA) - Kulp ilçesinde en çok kitap okuyan öğrenciler, düzenlenen törenle ödüllendirildi.Merkez Yeni Mahalle halı sahada düzenlenen ödül töreninde, en çok kitap okuyan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine hediyeleri verildi.İlçe...

Kulp'un kitap kurtları ödüllerini aldı

DİYARBAKIR (AA) - Kulp ilçesinde en çok kitap okuyan öğrenciler, düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Merkez Yeni Mahalle halı sahada düzenlenen ödül töreninde, en çok kitap okuyan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine hediyeleri verildi.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Dülgeroğlu, öğrencilerin okuma alışkanlıklarının artırılması amacıyla böyle bir çalışmayı başlattıklarını söyledi.

Dülgeroğlu, şunları kaydetti:

"Projemizin memleketimize, milletimize, eğitim camiamıza ve öğrenci kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yeni nesillerimizin daha fazla okuması, dünyadaki gelişmeleri daha fazla takip etmesi ve daha fazla kitap okuyarak kendimizi yetiştirmek adına ve bunu teşvik etmek için böyle bir projeyi tertipledik."

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya da, ilçede en fazla kitap okuyan öğrencilere hak ettikleri ödülleri verdiklerini söyledi.

Törene, Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Dülgeroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER