Kurtalan’da uygulamalı girişimcilik eğitimi sona erdi

SİİRT (AA) - Siirt'in Kurtalan ilçesinde Kaymakamlık, İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB iş birliğiyle düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı. KOSGEB Girişimci Destek Programı kapsamında iş kuracaklara yönelik düzenlenen...

Kurtalan’da uygulamalı girişimcilik eğitimi sona erdi

SİİRT (AA) - Siirt'in Kurtalan ilçesinde Kaymakamlık, İŞKUR İl Müdürlüğü ve KOSGEB iş birliğiyle düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı.

KOSGEB Girişimci Destek Programı kapsamında iş kuracaklara yönelik düzenlenen eğitim programı kapsamında ilçede 13 girişimci adayına 32 saat eğitim verildi.

Kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları, Kurtalan Çok Amaçlı Toplum Merkezinde düzenlenen törenle verildi.

Kurs eğitmeni Şengül Yavuz, törende yaptığı konuşmada, programın iş kurmak isteyen girişimciler için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Bu tür eğitimlerin, projesi olan, yeni iş fikirleri üretebilen girişimciler için büyük bir fırsat olduğunu belirten Yavuz, "Girişimcilerimizin açacağı işletmelerin büyümesi, gelişmesi her yönüyle Kurtalan ekonomisine katkı sağlayacak ve işletmelerinde yaratacakları istihdam, işsizlik probleminin çözümü yolunda çok büyük bir anlam ifade edecektir." dedi.

Kursu başarıyla bitirerek sertifika alan katılımcılar, KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Programı ile sağlanan desteklerden yararlanabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER