Lice Belediyesinden taziye evi yatırımı

DİYARBAKIR (AA) - Görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Lice Belediyesince yapılacak taziye evinin temeli atıldı.Lice Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Abdulkadir Çelik, Müminağa Mahallesi'nde yapımına başlanan taziye evi temel atma...

Lice Belediyesinden taziye evi yatırımı

DİYARBAKIR (AA) - Görevlendirme yapılan Diyarbakır'ın Lice Belediyesince yapılacak taziye evinin temeli atıldı.

Lice Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Abdulkadir Çelik, Müminağa Mahallesi'nde yapımına başlanan taziye evi temel atma töreninde yaptığı konuşmada, belediyeciliğin sadece yol yapımı ve kentin temizliği olmadığını belirtti.

Rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra halkın manevi ihtiyaçlarını da karşılamak gerektiğine işaret eden Çelik, "Taziye kültürü büyüklerimizden bize kalan bir miras. Bizler de bu değeri gelecek nesillere aktararak yaşatılmasını amaçlıyoruz. Lice'de modern anlamda bir taziye evine ihtiyaç vardı. Bu anlamda halkımızdan gelen talepleri değerlendirerek Müminağa Mahallemizde modern bir taziye evi inşaatına başladık." ifadelerini kullandı.

Çelik, 900 metrekare kurulu alana sahip olarak projelendirilen, içerisinde kadın ve erkekler için ayrı salonlar, gasilhane, morg ve Kur'an kursunun yer alacağı taziye evinin evini en kısa sürede tamamlayarak halkın hizmetine sunacaklarını belirtti.

Konuşmanın ardından taziye evi inşaatına ilk harç, dualarla atıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER