Maaşının bir kısmını devlete bağışladı

- Gaziantep'in Araban ilçesinde meslek yüksekokulunda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Vakkas Altun, bin 800 lira olan maaşının bin lirasını ekonomiye destek için devlete bağışladı - İlçe Mal Müdürlüğüne giderek bin lirayı kurumun veznesine yatıran 4 çocuk babası Vakkas Altun: - "Türkiye Cumhuriyeti'nin yükselişini hazmedemeyenlere karşı benim de imkanım dahilinde katkım olsun istedim"

Maaşının bir kısmını devlete bağışladı

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'in Araban ilçesindeki meslek yüksek yüksekokulunda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Vakkas Altun, maaşının bir kısmını ekonomiye destek için devlete bağışladı.

Gaziantep Üniversitesi Araban Meslek Yüksekokulunda özel güvenlik görevlisi, evli ve 4 çocuk babası Vakkas Altun (46), piyasalara yapılan spekülatif atağa karşı ülkesine destek olmak istedi.

Bin 800 lira olan maaşını bankadan çeken Altun, bin lirasını Araban Mal Müdürlüğü veznesine giderek Hazine hesabına yatırdı.

Gazetecilere açıklama yapan Altun, bir Türk vatandaşı olarak ülkesinin sıkıntılı olduğu bugünlerde imkanlarını zorlayarak elinden gelen desteği vermek istediğini belirterek, şunları söyledi:

"Maaşımın bir bölümünü devletime bağışlayarak destekte bulunmak istedim. Bu ülke şimdiye kadar çok badireler atlattı. Türkiye Cumhuriyeti'nin yükselişini hazmedemeyenlere karşı benim de imkanım dahilinde katkım olsun istedim. Her alanda gelişen ve büyüyen Türkiye Cumhuriyeti'nin ekonomisini hedef alan bu spekülatif atağa karşı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşunu destekliyorum. Ya hep, ya hiç. Türk milleti, yıllardır bağımsızlığı için savaşan bir millettir, gerekirse yine savaşır. Ben devletimi seviyorum. Ayrıca devletimizi sevmemiz dinimizin de bir emri. Türkiye batarsa hepimiz batarız, Türkiye varsa hepimiz varız. Başka Türkiye yok. O yüzden vatanımıza sahip çıkmalıyız. Tüm iş adamlarımızın da bu konuda elini taşın altına koymalarını istiyorum. Vatansızlığın ne olduğunu hala vatanımızda bizimle birlikte yaşayan Suriyelilerden görüyoruz. Allah kimseyi vatansız ve bayraksız bırakmasın."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER