Malatya, Adıyaman ve Şanlıurfa'da karne heyecanı

- Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, Şanlıurfa'da başarılı öğrencilere bisiklet hediye etti

Malatya, Adıyaman ve Şanlıurfa'da karne heyecanı

MALATYA (AA) - Malatya, Adıyaman ve Şanlıurfa'da öğrenciler karne heyecanı yaşadı.

Malatya'da Vali Ali Kaban ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Sümer İlkokulu'nda düzenlenen törende, öğrencilere karne dağıttı.

Kaban, gazetecilere yaptığı açıklamada, tatilin, tüm öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Kent genelinde, 814 okulda 186 bin 717 öğrencinin karne aldığını belirten Kaban, ayrıca 13 bin 106 öğretmenin de 29 Haziran'da tatile gireceğini söyledi.

Öğrenci ve velilerin karne heyecanlarına ortak oldukları için mutluluk duyduklarını söyleyen Kaban, "Çok güzel bir zaman yaşadık. Tekrar, hayırlı olmasını dilerken yaz tatilinde, çocuklarımızın kazasız, belasız güzel zaman geçirmelerini temenni ediyorum. Tüm Malatyalı vatandaşlarımızın da Ramazan Bayramı'nı şimdiden tebrik ediyorum." diye konuştu.

Kaban, Sümer İlkokulu binasının yetersiz kalması ve ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle yıkılarak yerine yeni bina yapılacağını sözlerine ekledi.

- Adıyaman

Adıyaman'da, Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu'nda tören düzenlendi.

Törene katılan Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ve İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Karne dağıtan Kalkancı, çocuklara yaz tatilini en güzel şekilde geçirmeleri ve bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Kalkancı, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başarılı bir şekilde tamamlandığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bugün Adıyaman'da, anaokulundan liseye toplam 153 bin öğrencimiz karnelerini alarak yaz tatiline giriyor. Yaz tatili süresince öğrencilerimize tavsiyem, fırsat buldukça kitap okumalarıdır. Her şeyin başı eğitimdir. Geleceğimiz olan ve bu ülkenin geleceğini inşa edecek olan gençlerimizin ve çocuklarımızın çok iyi yetiştirilmeleri büyük önem arz ediyor. Bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum."

Vali Kalkancı, karne dağıtımı sonrası öğrenciler ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

- Şanlıurfa

Şanlıurfa'da, Eyyübiye Atlıgör Birleştirilmiş Sınıf İlkokulu'nda düzenlenen törende, Vali Abdullah Erin ve Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan'ın katılımıyla karne dağıtımı gerçekleştirildi.

Törende konuşan Erin, geleceğin teminatı olan çocukların iyi eğitim alabilmeleri için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, öğrencileri tebrik etti.

Osman Arslan ise öğrencilere hediye edecekleri bisikletlerle, iyi bir tatil geçirmelerini tavsiye etti.

Konuşmaların ardından öğrencilere karneleri verildi. Osman Arslan da 100 başarılı öğrenciye bisiklet hediye etti.

Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan da katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER