Mardin'de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

MARDİN (AA) - Mardin'de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alanlara sertifikaları verildi.Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ile KOSGEB arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan 30 kişiye sertifikaları...

Mardin'de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

MARDİN (AA) - Mardin'de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alanlara sertifikaları verildi.

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ile KOSGEB arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan 30 kişiye sertifikaları DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ tarafından verildi.

Altındağ törende yaptığı konuşmada, Avrupa'daki girişimci yaşı ortalamasının 23-25, Türkiye'de ise 35 olduğunu belirtti.

Altındağ şöyle devam etti:

"Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin amacı özellikle 18-29 yaş arası genç girişimcilerin iş kurmaları ve yürütmeleri konusunda bilgi, beceri sahibi olmaları, yatırım süreçlerini bilinçli yürütmeleri ve iş planı hazırlayabilecek deneyimi kazanmalarıdır.

Bu eğitimlerle Ajans Bölgesi’ndeki Mardin, Batman, Siirt, Şırnak ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörlerinden biri olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması sağlanacaktır."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER