Şanlıurfa'da "5. Sünnet Şöleni" düzenlendi

- Merkez Haliliye Belediyesince Kirvem Belediyem Olsun" Projesi kapsamında düzenlenen şölende 362 çocuk sünnet oldu - Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol: - "Burada geleceğin Fatihleri olan, geleceğin doktoru, mühendisi olacak bu çocuklarımızla bizi bir araya getiren Allah'a şükürler olsun"

Şanlıurfa'da

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da merkez Haliliye Belediyesince "Kirvem Belediyem Olsun" Projesi kapsamında düzenlenen 5. Sünnet Şöleni'nde 362 çocuk sünnet edildi.

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce geleneksel hale getirilen 5. Sünnet Şöleni kapsamında, maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları için bir restoranda düzenlenen sünnet organizasyonuna çocuklar ve aileleri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, ilahiler seslendirildi, halk oyunları gösterisi sunuldu. Misafirlere yöresel yemeklerden "tirit" ikram edildi.

Etkinlikte çocuklara çeşitli hediyeler dağıtan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, konuşmasında geleneksel hale getirdikleri 5. Sünnet Şöleni'ni düzenlemekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kirvem Belediyem Olsun Projesi'ni önemsediklerini anlatan Demirkol, şöyle konuştu:

"Kirveliğin bizim geleneğimizde önemli bir yeri vardır. İyi ve kötü günlerde kirven hep yanında olur. Burada geleceğin Fatihleri olan, geleceğin doktoru, mühendisi olacak bu çocuklarımızla bizi bir araya getiren Allah'a şükürler olsun. Rabbim tüm çocuklarımızın vatanımıza milletimize faydalı hizmetler yapacak insanlar olmasını nasip etsin. Bu çocuklarımızı yetiştiren anne ve babalarımıza da teşekkür ediyorum. Katılımınızdan dolayı herkese teşekkür eder, sünnet etkinliğimizin hayırlı olmasını dilerim."

AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ise şenliği düzenleyen Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve ekibine teşekkür etti.

Bu arada daha önce düzenlenen şenliklerle birlikte yaklaşık bin 500 çocuğun sünnet ettirildiği belirtildi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER