Siirt-Trabzon kardeşlik bağları güçlendiriliyor

SİİRT (AA) - İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen "Kardeş Şehir Projesi" kapsamında Siirt'ten bir kafile, Trabzon'a gidecek. Geçen yıl karşılıklı ziyaretlerin ardından Vali Ali Fuat Atik, öğretmen, öğrenci ve...

Siirt-Trabzon kardeşlik bağları güçlendiriliyor

SİİRT (AA) - İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen "Kardeş Şehir Projesi" kapsamında Siirt'ten bir kafile, Trabzon'a gidecek.

Geçen yıl karşılıklı ziyaretlerin ardından Vali Ali Fuat Atik, öğretmen, öğrenci ve gazetecilerden oluşan 70 kişilik kafileyle 16-17 Şubat'ta Trabzon'a gidecek.

Siirt ve Trabzon valilikleri ile Ortahisar Belediyesi'nin ev sahipliğindeki etkinliğe katılacak olan kafile, 17 Şubat'ta Trabzonspor Aytemiz Alanyaspor maçını izleyecek, valilik ve şehir ziyaretinin ardından Siirt'e dönecek.

Projenin temellerinin sağlam atıldığını belirten Vali Atik, karşılıklı ziyaretler ve sosyo-kültürel etkinliklerle hoşgörü ikliminin hakim olduğunu söyledi.

Siirt'te devlet ile vatandaş kucaklaşmasını önemsediklerini dile getiren Atik, şöyle konuştu:

"Geçen yıl İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda 'Basın Mensupları Arasında Gönül Köprüsü Projesi"nin temeli atıldı. Trabzonlu misafirleri en iyi şekilde ağırladık. Siirt'ten de bir kafile kardeşlik buluşmasına katıldı. Fındık ile fıstık buluşmasının ikinci ayağı 17 Şubat'ta Trabzon'a yapılacak. Siirt ile Trabzon iki köklü medeniyetin mirasçılarıdır. Kuzey ile güney arasında da kardeşlik bağlarını daha da güçlendireceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER