Silopi'de öğrencilere yardım

ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesindeki Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine, Yeryüzü İyilik Hareketi Derneği tarafından giyecek ve akıl oyunları seti yardımı yapıldı.Okulda görevli öğretmen Güllü Bildik, merkezi İstanbul'da bulunan Yeryüzü...

Silopi'de öğrencilere yardım

ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesindeki Gazipaşa İlkokulu öğrencilerine, Yeryüzü İyilik Hareketi Derneği tarafından giyecek ve akıl oyunları seti yardımı yapıldı.

Okulda görevli öğretmen Güllü Bildik, merkezi İstanbul'da bulunan Yeryüzü İyilik Hareketi Derneği ile irtibata geçti. Dernek yönetimi, okulda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere mont, ayakkabı ve akıl oyunları seti gönderdi.

Dernek üyesi aile hekimi Dilek Avcı tarafından Silopi'ye getirilen hediye paketleri, okul idaresine teslim edildi. Okul idaresi, daha önce tespit ettiği 160 öğrenciye, ayakkabı ve mont, 70 öğrenciye ise akıl oyunları seti dağıttı.

Avcı, "Bot, mont ve oyun setlerini Gazipaşa İlkokulu öğrencilerimize kardeşliğimiz bir sembolü olarak dağıttık. Bundan dolayı çok mutluyuz. Onların sevinçlerine ortak olduk." dedi.

Okul müdürü Ömer Değer ise yardımları için derneğe teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER