Şirvan'da arı yetiştiriciliği kursu

SİİRT (AA) - Siirt'in Şirvan ilçesinde arı yetiştiriciliği kursu açıldı.İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle Halk Eğitim Merkezinde açılan arı yetiştiriciliği kursuna katılanlara,...

Şirvan'da arı yetiştiriciliği kursu

SİİRT (AA) - Siirt'in Şirvan ilçesinde arı yetiştiriciliği kursu açıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle Halk Eğitim Merkezinde açılan arı yetiştiriciliği kursuna katılanlara, Siirt Üniversitesi Veteriner Fakültesi görevlileri eğitim verecek.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Esat Keskin, yaptığı açıklamada, ilçenin ekonomisi açısından arıcılığın önemli bir rol oynadığını söyledi.

Açtıkları kursla arıcılığın daha verimli şekilde gelişeceğini belirten Keskin, şunları kaydetti:

"Teorik ve uygulamalı olarak verilen eğitimlerde kursiyerlere, arıcılıkla ilgili projelerini gerçekleştirmek için bilinçli, donanımlı ve sertifikalı arıcı olmanın yolları anlatıldı. Dolayısıyla arıcılık yapan arkadaşlarımızı ülkemizin geleceği ve ekonomisi için donanımlı hale getirmeliyiz."

Keskin, kurs kapsamında yetiştiricilere güvenilir gıda ve kaliteli ürün erişimini gerçekleştirmek, arı ürünlerinin insan sağlığı üzerindeki etkisi, ana arı ve arı sütü üretimi, koloni bakımı ve arı hastalıklarıyla mücadele gibi konularda eğitim verdiklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER