Toroslar EDAŞ yaz aylarına hazır

GAZİANTEP (AA) - Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), kavurucu yaz sıcaklarında müşterilerine kesintisiz hizmet vermek için hazırlıklarını tamamladığını bildirdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Toroslar bölgesinin elektrik dağıtımını...

Toroslar EDAŞ yaz aylarına hazır

GAZİANTEP (AA) - Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), kavurucu yaz sıcaklarında müşterilerine kesintisiz hizmet vermek için hazırlıklarını tamamladığını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Toroslar bölgesinin elektrik dağıtımını yapan Toroslar EDAŞ, yaz sıcaklarında oluşabilecek enerji problemlerinin önüne geçmek için gerekli tüm önemleri aldı.

Müşterilerine kesintisiz hizmet verme hedefi ile sorumluluk bölgesinde olan 6 ilde seferberlik ilan eden Toroslar EDAŞ, oluşabilecek problemleri göz önüne alarak operasyon merkezlerinde ihtiyaç duyulacak malzemelerin tedarikini sağladı.

Yaz aylarında aşırı klima kullanımına bağlı olarak elektrik talebinin yüzde 35 artması sonucunda oluşabilecek problemlerin ve bu problemlerden dolayı meydana gelebilecek kesintilerin önüne geçmek isteyen Toroslar EDAŞ ekipleri, 2018'in ilk beş ayında 265 trafo değişikliği yaparak, elektrik altyapısını güçlendirmeye yönelik çalışmalarını tamamladı.

Toroslar EDAŞ bu hazırlıklara ek olarak, hat ve trafo bakımları, olası kesintiler için alınan mobil jeneratörlerin bakımının yapılması ve hazır hale getirilmesi, kriz koordinasyon merkez noktalarının belirlenmesi ve planlarının güncellenmesi, yaz aylarında ihtiyaç duyulabilecek malzeme stoklarının planlaması gibi çalışmaları yaptı.

Saha ekiplerinin gerektiğinde 24 saat aralıksız görevde kalarak, arıza ve kesintilerin giderilmesi için çalışmalarını yürüteceği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER