TYB Gaziantep Şubesi Başkanı Yıldız'ın babası vefat etti

GAZİANTEP (AA) - Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Gaziantep Şubesi ve Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği (İDEA) Başkanı Mustafa Yıldız'ın babası Osman Yıldız, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Osman Yıldız,...

TYB Gaziantep Şubesi Başkanı Yıldız'ın babası vefat etti

GAZİANTEP (AA) - Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Gaziantep Şubesi ve Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği (İDEA) Başkanı Mustafa Yıldız'ın babası Osman Yıldız, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Osman Yıldız, Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Eğitim Hastanesinde bir süredir tedavi görüyordu. Hastanede hayatını kaybeden 74 yaşındaki Yıldız, merkez Dervişiye Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından İslahiye Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Orta Afrika ülkesi Çad'da derneğin kurban faaliyetleri dolayısıyla bulunduğu sırada babasının vefat haberini alan Yıldız, Türkiye'ye döndü.

AK Parti Gaziantep milletvekilleri Ali Şahin ve Müslüm Yüksel, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Mustafa Yıldız'a taziye ziyaretinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER