Viranşehir'de okul taşıtları denetlendi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde taşımalı eğitim sistemi kapsamında hizmet veren okul taşıtları denetlendi.Viranşehir Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, taşımalı eğitim sistemi servis araçlarını denetimi amacıyla...

Viranşehir'de okul taşıtları denetlendi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde taşımalı eğitim sistemi kapsamında hizmet veren okul taşıtları denetlendi.

Viranşehir Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, taşımalı eğitim sistemi servis araçlarını denetimi amacıyla İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleriyle yol kontrolüne çıktı.

Kontrol sırasında taşımalı eğitim için kullanılan servis araçlarının kapasitesine ve öğrenciler için alınan güvenlik önlemlerine bakıldı. Kurallara uymayan veya eksikleri bulunan araçlara cezai işlem uygulanarak, öğrencilerin güvenliklerini tehlikeye atacak durumlara karşı sürücüler uyarıldı.

Ateş, denetimlerin devam edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Çocukların güvenliği bizim için önemli ve öncelik taşıyan konuların başında geliyor. Bu nedenle sabahın ilk ışıkları ile jandarmamız ile birlikte yola çıktık ve öğrencilerimiz taşıyan araçları denetledik. Kurallara uymayan araçlara cezai işlem uyguladık. Bu tür denetlemelerimiz sürecek. Hiç kimsenin çocuklarımızın hayatı ile oynamasına müsaade etmeyeceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER