Adıyaman'ın "Altın Bebek Dostu İl" unvanı onaylandı

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü, hastane uygulamalarının yanı sıra yaptığı sosyal aktivitelerle bölge halkının anne sütü ve emzirme konularında bilinçlendirilmesini sağladığı için Adıyaman'ın "Altın Bebek...

Adıyaman'ın

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü, hastane uygulamalarının yanı sıra yaptığı sosyal aktivitelerle bölge halkının anne sütü ve emzirme konularında bilinçlendirilmesini sağladığı için Adıyaman'ın "Altın Bebek Dostu İl" unvanı onaylandı ve Sağlık Bakanlığı tarafından altın bebek il dostu plaketi ile ödüllendirildi.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında, Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından Adıyaman'da bulunan hastanelerde ve Aile Sağlığı merkezlerinde başarılı programlar planlanarak hayata geçirildi.

Bunun yanında vatandaşlara yönelik anne sütü ve emzirme konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla birçok sosyal çalışmaya imza atıldı ve Adıyaman "Altın Bebek Dostu İl" olmaya hak kazandı.

Konu hakkında açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Erdoğan Öz, şunları kaydetti:

"Anne sütü ve emzirme konularına dikkat çekmek için Türkiye'de bir ilke imza attık ve Adıyaman Adalet Sarayı ile bir çalışma başlattık. Yapılan bu çalışmalar ve eğitimler sonucunda Adıyaman Adalet Sarayı Türkiye'de bebek dostu kurum unvanını alan (sağlık kurumları dışında) ilk resmi kuruluş oldu. Adıyaman Adalet Sarayının bu unvanı almasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi iletirim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER