Aktif Öğretmenler Derneği'nden Kermes

Midyat ilçesinde görev yapan öğretmenler, ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına gıda, elişi ve giyim ürünlerinin yer aldığı kermes açtı.

Aktif Öğretmenler Derneği'nden Kermes

Midyat’ta kurulu bulunan Aktif Öğretmeler Derneği MİAD, öğrenci ve ailelerinin eğitimi için kermes düzenlendi.

            Cumhuriyet Bulvarı'ndaki kermesin açılışına, Belediye başkan yardımcıları M. Tevfik Baysal ve Metin Kutlu'nun yanı sıra, öğretmenler, öğrenci velileri ve işadamları katıldı.

 
Aktif Öğretmenlerden Midyat'ta Kermes
 
            Kermesin açılışında konuşma yapan Baysal, sosyal hayatın ve derneklerin yegâne amacının sosyal, kültürel ve ekonomik alanda faaliyet sürdürmek olduğunu belirtti. Baysal, fakir ve yardıma muhtaç ailelerin çocukları için düzenlenen bu etkinliğin, duyarlı öğretmenlerin gerek maddi gerekse manevi açıdan öğrencilerinin yanında olduğunu gösterdiğini kaydetti. Baysal, hayırlı ve bereketli olması dileklerinde bulunarak açılış kurdelesini kesti.

            El emeği, göz nuru örgülerin yanı sıra, bir birinden leziz yöresel ev yemek ve tatlıların yer aldığı kermes 5 gün açık kalacak.

            Eğitimin önemine inanan duyarlı insanların sayesinde ilginin yoğun olduğuna işaret eden dernek başkanı Hasan Çelik, eğitimin herkes için şart olduğunu ve okumakta sıkıntı çeken fakir aile çocuklarının sorunlarını en az seviyeye indirilmesi gerektiğini belirtti. 

 

ÖNEMLİ NOT  : BU HABER Midyatgazete.com'un ESKİ ARŞİVLERİNDE YAYINLANAN HABERLERDEN BİRİDİR. NOSTALJİ AMAÇLI EKLENMİŞTİR. HABER YAYIN TARİHİ : 18 Ekim 2009, 16:15  - www.midyatgazete.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER