Çermik'de 10 bin dönüm arazi suya kavuşacak

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Atilla, Çermik ilçesinde 10 bin dönüm tarım arazisinin suya kavuşmasını sağlayacak sulama kanalı çalışmalarını yerinde inceledi.Sinek Çayı ile Hanika Boğazı arasında yapımı...

Çermik'de 10 bin dönüm arazi suya kavuşacak

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Atilla, Çermik ilçesinde 10 bin dönüm tarım arazisinin suya kavuşmasını sağlayacak sulama kanalı çalışmalarını yerinde inceledi.

Sinek Çayı ile Hanika Boğazı arasında yapımı devam eden sulama kanalı yapım çalışmalarını denetleyen Başkan Atilla, ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Atilla, daha sonra Petekkaya, Aynalı ve Kartaltaşı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi, sorun ve taleplerini dinledi.

Petekkaya Mahallesi'nde vatandaşlarla bir süre sohbet eden Atilla, Bademli, Kartaltaşı, Petekkaya, Bayraklı, Değirmenli, Balıksırtı, Yayıklı, Derezor, Dalpek ve Zorbekir mahallelerini kapsayan 25 kilometrelik kanalın tamamlanmasıyla 10 bin dönüm tarım arazisinin suya kavuşacağını söyledi.

"Böylelikle bu arazilerimizde daha verimli ve daha kazançlı tarımsal faaliyetler gerçekleştirilecektir." diyen Atilla, Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal alanda kalkınmayı önemsediklerini aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER