"Diyarbekir Dergisi" yayın hayatına başladı

DİYARBAKIR (AA) - Görevlendirme yapılan Kayapınar Belediyesince çıkarılan Diyarbekir Dergisi'nin ilk sayısı okuyucuyla buluştu.Kentin kültür-sanat, tarihi mekan ve önemli tarihi kişilerine de sayfalarında yer veren dergi, üç ayda bir...

DİYARBAKIR (AA) - Görevlendirme yapılan Kayapınar Belediyesince çıkarılan Diyarbekir Dergisi'nin ilk sayısı okuyucuyla buluştu.

Kentin kültür-sanat, tarihi mekan ve önemli tarihi kişilerine de sayfalarında yer veren dergi, üç ayda bir okurlarıyla buluşacak.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı, şehrin binlerce yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını ve her dönemin canlı tanığı olduğunu belirterek, bu zengin kültürel mirasın korunması kadar gelecek kuşaklara sağlıklı bir biçimde aktarılmasının da yerel yönetimlerin önemli bir vazifesi olduğunu ifade etti.

Balcı, meslek hayatı boyunca eğitimcilere ve sanatkarlara gerekli imkanlar sağlandığında birçok değerli çalışmanın hayata geçirildiğine büyük bir memnuniyet ile tanıklık ettiğini belirterek, kadirşinas Diyarbakırlıları böyle kıymetli bir çalışma ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER