Ebru Özkan'ın İsrail'de gözaltında tutulması

KİLİS (AA) - Memur-Sen Kilis İl Temsilcisi Bekir Şen, Türk vatandaşı Ebru Özkan'ın İsrail'de gözaltında tutulmasına ilişkin, "Bütün duyarlı kesimleri, insan hakları hareketlerini, uluslararası insan hakları mekanizmalarını...

Ebru Özkan'ın İsrail'de gözaltında tutulması

KİLİS (AA) - Memur-Sen Kilis İl Temsilcisi Bekir Şen, Türk vatandaşı Ebru Özkan'ın İsrail'de gözaltında tutulmasına ilişkin, "Bütün duyarlı kesimleri, insan hakları hareketlerini, uluslararası insan hakları mekanizmalarını bu zulme karşı daha güçlü tepki vermeye çağırıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Şen, yaptığı yazılı açıklamada, son dönemde Türk vatandaşlarının Kudüs'e yaptığı her ziyarette gözaltı olayları yaşanmasının rutin haline dönüştüğünü belirtti.

Özkan'ın 11 Hazirandan bu yana gözaltına bulunduğu hatırlatan Şen, şunları kaydetti:

"Memur-Sen Kadınlar Komisyonu, pusulası vicdan olan bir ülkenin vatandaşı olduğu için yıldırılmaya çalışılan Ebru Özkan’ı dik duruşundan dolayı selamlıyoruz. Kudüs gibi insan onuru da kutsaldır. Bütün duyarlı kesimleri, insan hakları hareketlerini, uluslararası insan hakları mekanizmalarını bu zulme karşı daha güçlü tepki vermeye çağırıyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER