GÜNCELLEME 2 - Diyarbakır'da kaybolan 14 yaşındaki çocuğun cesedi bulundu

- Silvan ilçesinde sulama kanalında kaybolan iki kardeşten Fırat Kızılçiçek'in cansız bedenine ulaşan ekipler, diğer kardeş Yılmaz Kızılçiçek'i ararken başka bir kişiye ait ceset buldu - Aynı ilçede 1 Temmuz'da hayvan otlatırken kaybolan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz'a ait olduğu tespit edilen cenaze, Batman'ın Beşiri ilçesinde toprağa verildi - Amca Veysi Yılmaz: - "11 gündür biz bu acıyı çekiyoruz. Allah kimseye göstermesin. Acımız çok büyük. 40 kilometre ötede gece cenazemizi bulduk" DEFİN BİLGİSİ EKLENDİ

GÜNCELLEME 2 - Diyarbakır'da kaybolan 14 yaşındaki çocuğun cesedi bulundu

BATMAN (AA) - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sulama kanalında kaybolan iki kardeşten birini arayan ekiplerce bulunan, aynı ilçede 1 Temmuz'da hayvan otlatırken kaybolan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz'ın cenazesi Batman'ın Beşiri ilçesinde toprağa verildi.

Alınan bilgiye göre, Silvan'ın Çevriksu Mahallesi'nde ikamet eden ve Yeşerdi Mahallesi'ndeki mısır tarlalarına su çekmeye çalışırken sulama kanalına düşen Yılmaz Kızılçiçek (18) ile onu kurtarmak için kanala giren ağabeyi Ferit Kızılçiçek'in (40) bulunması için çalışma başlatıldı.

Jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 112 Acil Servis ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sualtı Arama ve Kurtarma görevlileri, kanalda yaptıkları aramalarda kardeşlerden Ferit Kızılçiçek'in cesedine ulaştı.

Çalışmalarını sürdüren ekipler, aynı bölgede bir ceset daha gördü.

İncelemeler sonucunda, sudan çıkarılan bu cesedin Çatakköprü Mahallesi'nde 1 Temmuz'da hayvan otlatırken kaybolan ve İstanbul'da görüldüğü iddia edilen Yusuf Yılmaz'a ait olduğu belirlendi.

Yılmaz'ın cesedi otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumu morguna getirildi.

Çalışmalarını sürdüren ekipler Yılmaz Kızılçiçek'in de cesedine ulaştı.

- "Acımız çok büyük"

Gözyaşı döken Yusuf Yılmaz'ın babası Mehmet Şah Yılmaz ve diğer aile fertleri cenazenin teslim edilmesini bekledi.

Amca Veysi Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kanalda iki kişinin kaybolmasının ardından yeğenini bulabildiklerini söyledi.

Yılmaz, şunları kaydetti:

"11 gündür biz bu acıyı çekiyoruz. Köpekler gelip orada arama yaptı ama çocuğun izine rastlayamadık. Biz bu acıyı çektik başkaları çekmesin. Acıya acı katılıyor. Allah kimseye göstermesin. 40 kilometre gitmiş çocuk. Acımız çok büyük. Allah bize gösterdi, başkalarına göstermesin. 40 kilometre ötede gece cenazemizi bulduk."

Yılmaz'ın otopsinin ardından ailesine teslim edilen cenazesi Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü Beldesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Baba Mehmet Şah Yılmaz ve anne Fatma Yılmaz ile 3 çocuğu, Yılmaz'ın defnedilmesi sırasında fenalık geçirdi.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Çatakköprü Mahallesi'nde ikamet eden 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz, 1 Temmuz günü hayvan otlatırken kaybolmuştu.

Arama çalışmaları sürerken AFAD'ın sosyal paylaşım sitesine bir vatandaşın gönderdiği mesajda Yusuf'u İstanbul'da bir fırında gördüğünü belirtmesi üzerine çocuğun görüldüğü öne sürülen Beylikdüzü'ndeki güvenlik ve MOBESE kameraları görüntüleri istenmişti. Görüntüleri izleyen ailesi önce kayıtlarda görülen kişinin Yusuf Yılmaz olduğunu teşhis etmiş ancak farklı açılardan çekilen kayıtları izlediklerinde görüntülerdeki kişinin çocukları olmadığını belirtmişti.

Bunun üzerine Çatakköprü Mahallesi'nde jandarma ekipleri ve güvenlik korucuları tarafından yeniden arama çalışması başlatılmış, bu kapsamda Yusuf Yılmaz'ın bulunması için sulama kanalları, metruk yapılar, tarlalar ve mahalle kırsalında çalışmalar yürütülmüştü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER