Marsu Midyat : Suyu Ücretsiz Göndereceğiz

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU) Midyat şube sorumlusu Mehmet Emin Özel “Vatandaşlarımız için ne gerekiyorsa yapıyoruz.”dedi.

Marsu Midyat : Suyu Ücretsiz Göndereceğiz

Bahçelievler Mahallesi, İskenderun Caddesinde hizmete giren MARSU biriminde çalışmalar hakkında bilgiler veren MARSU Midyat sorumlusu Mehmet Emin Özel “Vatandaşlara yardımcı olmaları talimatı veriyoruz, faturaları yüksek olan vatandaşlar için gerekli hassasiyet gösteriliyor, vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışmalarımız devam ediyor.”dedi.

“Suyu ücretsiz göndereceğiz”

Yaz aylarında yaşan su sıkıntısıyla birlikte vatandaşların tankerlerle su aldıklarını ve bu suların yine su sayaçlarından geçtiğini hatırlatan Özel “ Bu konuda vatandaşlara haksızlık yapıldı, kimisi tankerle boşaltılmış tekrar saatine yazılmış bunlar haksızlık. MARSU birimi kurulduktan sonra halksızlık ortadan kalkmıştır. Vatandaşlarımızın suyu bitince ücretsiz olarak sularını göndereceğiz.”ifadelerini kullandı.

Birim hakkında bilgiler veren Özel “Birimimizde su şebekede 12 personel çalışıyor, kanalizasyon sorunları için 2 ekip kurulmuş,  yağışlı günlerde sel felaketine karşı ben de dâhil olmak üzere halkımız için çalışıyoruz.”

“Midyat halkını susuz bırakmayacağız”

 

Suyun kaçak kullanılmaması gerektiğine değinen Özel “Kaçak ekibi kurulacak ayrıca Midyat halkını susuz bırakmamak için söz veriyoruz. MARSU birimi kurulduktan sonra su fiyatı ucuzladı. Şunda suyun tonu yaklaşık 2 liraya geliyor daha önce yaklaşık 2,5 liraya satılıyordu, ayrıca kamu kurumlarına daha önce yaklaşık 7,5 tl ye satılıyordu şimdi ise yaklaşık 5,5 tl olmuş.”şeklinde konuştu.

 

Kaynak: www.AjansMidyat.com

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER