Midyatlı Çiftçiler, Growtech Antalya Tarım Fuarına Katıldı

Çiftçiler, Midyat Ziraat Odası Başkanı Mehmet Beşir Evsen, başkanlığında Antalya’ya gezi ve inceleme yaparak fuara katıldılar

Midyatlı Çiftçiler, Growtech Antalya Tarım Fuarına Katıldı

Midyatlı Çiftçiler, Growtech Antalya Tarım Fuarı'na Katıldı

 

Midyat Ziraat Odası olarak GAP Çiftçi Örgütleri Merkezli Çoğulcu Yayım Modeli kapsamında (GAP TEYAP) 2015 yılı için öngörülen faaliyetler kapsamında incelme gezisine katıldı.

 

Midyat Ziraat Odası Tarım Danışmanı Cuma Uçaş, Midyat Ziraat Odası olarak, hedeflere yönelik yapılması planlanan faaliyetler katılımcılara aktarılması, çiftçi örgütleri bünyesinde tarımsal danışmanlık hizmetlerinin etkin olarak yapılması amacıyla, Midyat Ziraat Odası Başkanı Mehmet Beşir Evsen, başkanlığında Antalya’ya gezi ve inceleme yaparak fuara katıldıklarını söyledi. 

 

Cuma Uçaş yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Antalya bölgesinde mevcut durumu yerinde inceleme fırsatın bulunulacağı, bölgede kurumsal yapıya sahip çiftçi örgütleri ve bu çiftçi örgütlerinde çalışan konusunda uzmanlaşmış tarım danışmanlarının ve çiftçilerin katılımın sağlamak Antalya'ya Çiftçi İnceleme ve Fuar Gezisi yapıldı.”dedi.

 

- “Midyatlı, Üreticiler Antalya’da Seraları Gezdi”

Bölgede her yıl istikrarlı bir şekilde büyüyen Growtech Eurasia tarım fuarı’na katıldıklarını hatırlatan Uçaş, “sera, tarım teknolojileri, sulama sistemleri, tohumculuk, fidecilik, fidancılık, tarım ekipmanları, peyzaj ve organik tarımla ilgili ulusal ve uluslararası alanda başarıya ulaşmış ürünlerin ve hizmetlerin çiftçilerimiz tarafından takip edilmesi amacı ile 3–7 Aralık tarihleri arasında Teknik elemanların ve üreticilerin katıldığı çiftçi İnceleme ve fuar gezisi gerçekleştirdik. Antalya'ya düzenlenen gezide; Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde Prof. Dr. Orhan Özcatalbaş hocamızdan 'Üretici Örgütlerine Dayalı Yayım' eğitimi alındı.  Bunun yanı sıra; Kumluca Ziraat odası, Kumluca ve Kemer Bölgesindeki Sera ve işletmeler, Antalya Growtech Eurasia tarım fuarı gezildi. Geziye GAP bölgesinde toplamda 181 kişi katıldı. Mardin bölgesinde 44 kişilik katılım sağlanmıştır.”dedi.

 


Kaynak: www.midyatweb.com

Editör: Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER