Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısı kutlanıyor

- Şanlıurfa, Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta vatandaşlar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısını kutluyor

Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısı kutlanıyor

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa, Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısı kutlanıyor.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar, Türk bayraklarıyla sevinç gösterisinde bulundu, Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar attı. Parti binası önünde havai fişek gösterisi yapıldı.

Siverek, Ceylanpınar, Akçakale ve Harran ilçelerinde de vatandaşlar parti binaları önünde toplanarak kutlama yaptı. Bazı vatandaşlar da ilçe merkezlerinde araçlarıyla konvoy oluşturdu.

- Gaziantep

Gaziantep'te AK Parti İl Başkanlığı önünde yapılan kutlamalar İpek Yolu Caddesi'ne taştı. Araçlarıyla konvoy oluşturan bazı vatandaşlar parti flamaları ve Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla korna çalarak şehir turu yaptı.

Havai fişek gösterilerinin yapıldığı kutlamalarda, "bozkurt" işareti yapan bazı vatandaşlar da yer aldı.

- Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ta da seçim sonuçlarının açıklanmaya başlanmasının ardından binlerce vatandaş araçlarıyla konvoy oluşturdu.

Kent merkezi ve ilçelerde meydanlara ve ana arterlere çıkan vatandaşlar, davul zurna eşliğinde sevinçlerini ifade etti.

Türk bayrağı taşıyan ve meşale yakan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleriyle süsledikleri araçlarla şehir turu attı.

Kutlamaya katılanlardan Mehmet Demirhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimden zaferle çıkmasının mutluluğunu yaşadıklarını, ailecek meydana çıktıklarını söyledi.

Yol kenarlarında bekleyenler vatandaşlar da Türk bayrakları ve parti flamalarıyla konvoydakilere destek verdi.

AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar da parti flamalarıyla sevinç gösterilerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER