Şanlıurfa'da jandarmadan kapsamlı denetim

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Eyyüp Sabri Kirişçi yönetiminde kent genelinde geniş kapsamlı denetim yapıldı.Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma trafik timleri ve asayiş unsurları tarafından...

Şanlıurfa'da jandarmadan kapsamlı denetim

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Eyyüp Sabri Kirişçi yönetiminde kent genelinde geniş kapsamlı denetim yapıldı.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma trafik timleri ve asayiş unsurları tarafından İçişleri Bakanlığının 100 günlük eylem planı kapsamında suç ve suçlularla mücadele etmek, bölgede meydana gelen trafik kazalarını azaltmak, vatandaşları trafik konusunda bilinçlendirmek ve trafik kurallarının insan hayatındaki önemine dikkat çekme amacıyla denetim yapıldı.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Eyyüp Sabri Kirişçi yönetiminde 247 personelin katılımıyla havadan dron destekli gerçekleştirilen kontrol ve arama faaliyetlerinde 8 bin 329 kişi sorgulandı.

İçişleri Bakanlığınca başlatılan "Bu Yolda Hep Birlikteyiz" kampanyası ile de özellikle trafik kazasına ve can kayıplarının artmasına neden olan seyir halinde cep telefonu ile görüşme, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme, emniyet kemeri kullanmama hususları özenle incelendi.

Kural ihlali yapanların işleme tabi tutulduğu denetimlerde, 5 bin 788 araç ve sürücüsü kontrol edildi, 232 okul servis aracı denetlendi, 6 bin 687 sürücü ve yolcu trafik konularında bilgilendirildi, 527 sürücüye çeşitli trafik suçlarından 247 bin 945 lira cezai işlem uygulandı, 79 araç trafikten men edildi, 305 okul ve çevresinde arama faaliyeti icra edildi, çeşitli suçlardan aranan 5 şahıs yakalandı.

Jandarma ekipleri, denetimlerini aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER